Boncuk

 

        sizlere sakat kedimi anlatmak istiyorum.aslında adı boncuk ama ben ona hep sakat kedim diyorum.22 yaşındayım ve kendimi bildimbileli kedim ya da kedilerim olmuştur.kedimle benim hikayemi anlatmak istememin sebebi insanların aslında istediklerinde ne kadar çok sey yapabileceklerini anlamalarını saglamaktır.aslına bakarsanız bu siteyi gezen ya da buraya üye olan insanların bunu anlamaya ihtiyaçları oldugunu da sanmıyorum.
        2 yıl önce eşimle İzmir'deki bir tatbikata katılmıştık.benim katıldıgım gece kamp ateşinin aydınlatamadıgı bir yönden incecik bir yavru kedi sesi duydum.feneri aldım çalılalara yöneldim,aramam fazla uzun sürmedi simsiyah yusyuvarlak gözlü ürkek bir yavru bana bakıyordu. ensesinden tuttum çıkardım.hayvanın belden aşağısı sırılsıklam çişti.kuyruk ve arka bacaklar tamamen hissizdi.biraz kucagımda kaldı.ona ton balığı verdim bir kutuyu yedi ve o gece çadırda bizimle kaldı.ertesi gün veterineri aradım karnı şişmiş ama kakasını yapamıyordu.veteriner bana ^^kediyi bırakın bir süre sonra ölür baksanıza hayvan tamamen felç olmus^^dedi.bu arada sagolsun arkadaşlar ^^vuralım acı çekmesin^^falan gibi dahice fikirler de verdiler.ertesi gün hayvan sevdiğini bildigim bir arkadaşa^^sen kediyi tutacaksın ben de lavman yapacagım^^ dedim.allahtan esim dr.du ve tüm tıbbi malzeme kedimin ve benim emrimdeydi.bu iş için biraz yağ ve serum hortumu yeterli oldu.lavman asistanım botla denize açıldıgında ben ona telsizle^^Rasim kedi kakasını yaptıııı!!^^ diye haber veriyordum.6gün geçti orda.sonra bir kutu içinde otobüsle geldik eve.evimdeki siyam onu çok dostça karşıladı. evde serbestçe dolaşması imkansızdı.çünkü sürekli olarak çiş kaçırıyor ve istediği an istedigi yere kakasını yapıyordu.ben de çareyi onu kadın pediyle bezlemekte buldum.fakat eve geldikten sonra herşey çok güzel olmadı bacaklarında korkunç yaralar açılmaya başladı her saniye pansuman her saniye banyo yaptırıyordum.kedime iğne yapmayı öğrendim antibiyotikler,vitaminler veterinerim sağolsun Ali Bey beni hep destekledi hep içimi rahatlattı.o günleri atlattık neyseki...sonra kızgınlık günleri başladı arka tarafı tamamen felç oldugu için doguramazmış ^^aman dikkat^^ dedi Ali Bey.ama ne fayda 2.kattan attı kendini erkek kedi için balkondan aşağı bakamadım dizlerimin bağı çözüldü cesaretimi toplayıp baktığımda 4 ayağının degil ama 2 ayagının üzerine başarıyla düşmüş oldugunu ve yanıbaşındaki erkek kediye kur yaptıgını gördüm.sonra doğru Ali Beye kısırlaştırdım...artık rahatız..kedim 2 senedir bende artık büyüdüğü için çocuk bezi kullanıyoruz  fakat şunu öğrendim gerçekten prima en kaliteli bezmiş.
        birkaç gündür keyifsiz yine iğneye başladım hasta oldugunda ellerimi patilerinin arasına alıp yatıyor ve bir yandan da mırlıyor. hayatımda gördüğüm en hisli hayvan en söz dinleyen hayvan.
        arka ayaklarını sürükleyerek dolaşıyor ama her istediğini yapıyor sandalyeye çıkar... yatağa çıkar...kuru çiçeklerin en azılı düşmanıdır...

        benim yaşadığım kadar yaşasın yine de bakarım...
 

        biliyorum çok uzun oldu ama kedimi sizlerle paylaşmak ve sözüm bu meclisten dışarı bir kedi bile olsa yaşamanın ve yaşamasına yardımcı olmanın bir insana kazandırdığı hisleri sizlere anlatmak istedim.

  çok teşekkür ederim...........Handan Günerigök
  25.12.1999

(Bu yazıyı hazırladıktan 2 gün sonra şu acılı mesajı aldık:)

Boncuğum öldü...
Size yazdığım mailden birkaç saat sonra onu öylece gözleri açıkken buldum.Bütün gece kucağımdaydı. Sadece 1 saat yalnız bırakmıştım. Benim küçük sakat kızım beni aniden bırakıp gitti. Birsürü kedim var evde hiçbiri onun yerini tutamayacak. Umarım cennete gitmiştir bir çift küçük kanat istiyorum onun için artık sürünmesin...
 

                              sevgilerimle....Handan    gunerigok@superonline.com
 

(Boncuk'a cennette mutlu bir yaşam, ailesine ve tüm sevenlere başşağlığı dileriz)


   anasayfa | içindekiler | giriş |   türler üyelerüye kayıt | sağlık | ilanlarmesajlar | hikayeler
eş arayanlar | memorial | resimler |linkler | sohbet | veterinerler | basında kedi